Do czego służy kalkulator pożyczek?

W zasadzie na stronie każdej firmy pożyczkowej widnieje okienko, gdzie po przesunięciu suwaków lub wpisaniu pewnych wartości dane ulegają zmianie. Jest to nic innego jak kalkulator pożyczek, dzięki któremu można bardzo łatwo obliczyć całkowity koszt pożyczki. Określamy tam długość okresu pożyczki, jak również jej kwotę.

Do czego przydaje się taki kalkulator pożyczek? Przede wszystkim pozwala bardzo szybko zorientować się w ogólnych warunkach kredytu. Klient zdaje sobie sprawę z tego, ile będzie musiał oddać na koniec okresu, który został przeznaczony na oddanie pożyczki. W ten sposób można uniknąć wielu nieporozumień i od razu odrzucić takie oferty, gdzie jest np. zbyt wysokie oprocentowanie.

Niestety wiele firm pożyczkowych celowo ukrywa wartości związane z kosztami pożyczek, przez co klienci czują się oszukani i zagubieni. Firma ExtraPortfel zdecydowanie odcina się od tego typu praktyk i swoim klientom oferuje wyłącznie pożyczki udzielane na przejrzystych zasadach. Od samego początku osoba starająca się o pożyczkę wie, ile będzie musiała spłacić.

To Top